Отборът на Арсенал постигна трета поредна победа през сезона във

...

Арсенал е на върха във Висшата лига

Отборът на Арсенал реализира трета поредна победа през сезона във Висшата лига на Англия по футбол. В дуел от третия кръг столичани се постановиха елементарно с 3:0 като посетители против Борнемут.

В самото начало " артилеристите " към този момент водеха с 2:0. Още в петата минута Мартин Йодегор се разписа при добавка, завършвайки офанзива, при която Габриел Мартинели стреля, само че Марк Траверс блокира шута му с крайници.

Само шест минути по-късно Йодегор осъществя второто си попадение след асистенция на Габриел Жезус.

След почивката Арсенал продължи да играе по-силно и в 54-ата минута Гланит Джака подаде за Уилиям Салиба, който осъществя третия гол с удар в горния десен ъгъл.

Десет минути преди края на постоянното време Арън Рамсдейл избави вратата си от попадение след опит за понижаване на резултата от страна на Кийфър Муур.

Лондончани са отпред в класирането с актив от 9 точки, до момента в който " черешките " имат една победи и 3 точки на 14-та позиция. " Артилеристите " завоюваха първите си три срещи от шампионата за първи път след сезон 2004-2005.

В неделя първенецът Манчестър Сити гостува на Нюкасъл, до момента в който Лийдс приема Челси.