Ботев загуби с 1:2 гостуването си на ЦСКА 1948 в

...

Ботев допусна обрат срещу ЦСКА 1948

Ботев загуби с 1:2 гостуването си на ЦСКА 1948 в препоследна среща от елита. Кристиан Нвачукву откри в 50-та минута, само че с два гола на Недялко Пишчевич в 80-та и 90-та минути домакините завоюваха с 2:1 и при победа в последния кръг ще стигнат до бараж за евротурнирите.
Прочетете още
В 27-та минута Фаустас Степанавичус имаше добра опция, само че Симеон Василев блокира удара му.

Малко по-късно се получи много комична преживелица, откакто Талис насочи рисков удар към вратата на Игонен, само че действително неговият съотборник Росен Божинов избави ситуацията, откакто топката се удари в него и не стигна до вратата на Ботев.

Последва удар на Никола Илиев около вратата.

В 41-та минута Мартин Секулич насочи удар, който срещна гредата.

В 50-та минута Кристиан Нвачукву получи топката на дъгата на пеналта, овладя и с прекрасен изстрел матира Маринов за 0:1.

В 69-та минута Радослав Кирилов стреля, само че около вратата.

В 74-та минута Педриньо насочи удар от фаул, който се отклони в Чернев и излезе в корнер.

Малко по-късно ЦСКА 1948 изпусна най-чистото си състояние в мача, а първо изстрел на Емил Ценов беше избит от Игонен в гредата, а по-късно при добавката Умарбаев стреля над вратата.

В 80-та минута Педриньо центрира към Недялко Пишчевич, който засече с глава и изравни резултата - 1:1.

Малко по-късно Секулич, който стреля над вратата.

След това Педриньо насочи рисков удар, само че около вратата.

В първата минута от добавеното време ЦСКА 1948 реализира цялостен поврат, откакто Умарбаев центрира от корнер в пеналта, а Недялко Пишчевич засече с глава и вкара втория си гол за 2:1.

Кръг преди края с успеха ЦСКА 1948 излезе на 7-то място с 49 точки и води с една точка пред Арда в борбата за седмото място. Ботев е 9-ти с 45 точки, само че отборът завоюва Купата и ще играе в Лига Европа през новия сезон.

Ботев завършва сезона на 27 май с домакинство на Арда.

ЦСКА 1948:  Петър Маринов, Росен Божинов, Талис (Недялко Пишчевич 76 мин.), Педриньо, Радослав Кирилов, Теодор Иванов, Симеон Василев, Никола Илиев (Емил Ценов 46 мин.), Реян Даскалов (Емил Виячки 90+4 мин.), Евгений Сердюк (Валентин Йосков 63 мин.), Марио Топузов (Парвиз Умарбаев 46 мин.)

Ботев:  Матвей Игонен, Ехидже Укаки (Димитър Диклиев 83 мин.), Атанас Чернев, Ивайло Видев, Джон Емануел, Димитър Папазов, Антонио Перера, Кристиан Нвачукву (Николай Минков 66 мин.), Янис Карабельов, Фаустас Степанавичус (Нехеми Кинтуту 60 мин.), Мартин Секулич
Източник: trafficnews.bg