Най-добрата българска тенисистка в момента Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите

...

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира във Валенсия

Най-добрата българска тенисистка сега Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на шампионата на червени кортове от сериите WTA 125 във Валенсия (Испания) след загуба от китайката Хию Ван с 6:2, 2:6, 6:7(5) зад 2 часа и 54 минути игра, съобщи Блиц Спорт.

Виктория Томова изигра безапелационен първи сет и поведе с 2:6, само че отстъпи във втория със същия резултат, допускайки 4 пробива.

Томова бе на крачка от популярен поврат в решаващата трета част. Тя изостана с 1:5, само че избави два мачбола и завоюва 5 поредни гейма, с цел да поведе с 6:5 и 30:15 при лично подаване. Българката обаче позволи пробив на собствен ред, а в тайбрека навакса пасив от 2:4 до 5:4 точки в своя изгода и имаше две следващи подавания, преди да отстъпи с 5:7 пред 111-ата в международната класация Ван.
Източник: fakti.bg