Цените на петрола са относително стабилни в понеделник, след същественото

...
Цените на петрола са относително стабилни в понеделник, след същественото
Коментари Харесай

Цената на петрола спря спада в очакване на срещата ОПЕК+

Цените на петрола са релативно постоянни в понеделник, след значителното им намаляване в петък заради опасения за растеж на износа от страните членки на ОПЕК.

Стойността на септемврийските фючърси за сорта Brent на лондонската борса ICE Futures сутринта се повиши с 5 цента - до $48,11 за барел. При закриването на пазара в петък цената бе спаднала с $1,24 (2,52%) - до $48,06 за барел.

Котировките за американския пример WTI с доставка септември на електронните търгове на нюйоркската борса (NYMEX) се покачиха с 1 цент - до $45,78 за барел. В края на предходната сесия сортът се търгуваше по $45,77 - спад от $1,15 (2,45%).

В понеделник в Русия участниците в пакта ОПЕК+ ще създадат обзор за осъществяване на съглашението по редуциране на добива и резултата му върху балансирането на търсенето и предлагането на пазара.

Пред публицисти в Санкт Петербург Мохамед Баркиндо генералният секретар на картела означи, че равнището на съблюдаване на отговорностите на страните по пакта е чудесно. Добавяйки, че международното търсене на нефт през второто полугодие може да нарасне с 2 млн. барела дневно.

Повишеното произвеждане в Нигерия и Либия, което обезпокои пазарите п напоследък, няма да бъде в дневния ред на срещата. Въпреки че членуват в ОПЕК, двете страни бяха освободени от отговорности по редуциране на добива. Двете страни се стремят да стабилизират производството си на по-високи равнища преди да се включат в диалози за неговото ограничение.

Както постоянно на сходни срещи, най-важните участници в нея са Саудитска Арабия и Русия - двете страна са най-големите производители и експортьори на суровината. Всеки сигнал от тях по повод добива на нефт може да окаже огромно внимание на пазара и петролните цени, отбелязва MarketWatch.
Източник: money.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР