РБ Лайпциг сдаде лидерската позиция в Бундеслигата след домакинско равенство

...

Байерн поведе в Бундеслигата

РБ Лайпциг сдаде лидерската позиция в Бундеслигата след домакинско тъждество 2:2 с Борусия (Мьонхенгладбах). Лайпциг не съумя да вземе трите точки и отстъпи първото място на Байерн (Мюнхен), който по-рано победи Майнц с 3:1. Баварците се настаниха на първото място с точка повече от Лайпциг, който към този момент заема втора позиция.Борусия (Дортмунд) е трети с 39, а Борусия (Мьонхенгладбах) остава на четвърто място на четири точки от водача. Срещу Лайпциг футболистите на Борусия изиграха мощно първо полувреме и поведеха с 2:0 след голове на Аласан Плеа и Йонас Хофман. Лайпциг се подвигна на взлом след почивката и Патрик Шик върна един гол в 50-а минута. Минута преди края Кристофер Нкунку изравни с мощен изстрел от разстояние и избави точката за домакините.
Източник: standartnews.com