Действащият шампион на Европа Италия започна с победа защитата на

...

Италия започна с успех еврозащитата в групата на смъртта

Действащият първенец на Европа Италия стартира с победа отбраната на купата. Скуадра адзура направи поврат за 2:1 против Албания в първия си мач от така наречен Група на гибелта на UEFA EURO 2024.

Срещата ще влезе в историята, а и ще бъде ненапълно разтуха за албанците, откакто попадението в 23 секунда на Недим Байрами беше разгласен за най-бързият в историята на европейски футболни финали. За Италия се разписаха Алесандро Бастони и Николо Барела преди почивката.

С изключение на първите 23 секунди отборът на Италия беше същински стопанин на стадион „ Сигнал Игуна Парк “ в Дортмуд. В идващия кръг от Група Б отборът ще се изправи против Испания, който победи Хърватия в „ потока на гибелта “ с 3:0.

Мачът стартира доста обещаващо. Недим Байрами поведе своя отбор за 1:0 с удар от близко и катастрофална неточност на настоящия европейски първенец със своето стремително попадение.

Още в 11-ата минута на срещата европейският първенец отговори на предизвикването за 1:1. След заучено разиграване след корнер, последва центриране на далечната греда от Пелегрини, Алесандро Бастони надскочи отбраната в наказателното поле и от непосредствена непосредственост засече с глава. Вратарят Томас Стракоша нямаше късмет да реагира в тази обстановка.

До 17-ата минута „ Скуадрата “ направи цялостен поврат. Николо Барела се разписа за 2:1, откакто стигна до топката на границата на наказателното поле, стреля без съмнение от към 17-18 метра.

Последваха доста мощни минути за тима на Лучано Спалети. Преди почивката обаче Италия съумя да направи чудесна офанзива в 33-ата минута, Джанлука Скамака изведе Давиде Фратези, само че халфът на Интер уцели гредата.

Въпреки превъзходството на Италия, отборът по този начин и не съумя да осъществя ново попадение през второто полувреме.

В заключителните минути Албанците се посъбудиха, само че не стигнаха до ново попадение.

Стартови сформира:

Италия : 1. Джанлуиджи Донарума, 2. Джовани Ди Лоренцо, 5. Рикардо Калафиори, 23. Алесандро Бастони, 3. Федерико Димарко, 8. Жоржиньо, 18. Николо Барела, 7. Давиде Фратези, 10. Лоренцо Пелегрини, 14. Федерико Киеза, 9. Джанлука Скамака

Треньор: Лучано Спалети

Албания : 23. Томаш Стракоша, 4. Елсаид Хисай, 5.Арлинд Айети, 6. Берат Джимсити, 3. Марио Митай, 21. Кристян Аслани, 20. Юлбер Рамадани, 10. Недим Байрами, 9. Джасир Асани, 11. Армандо Броя, 15. Таулант Сефери

Треньор: Силвиньо

Стадион: Сигнал Идуна Парк, Дортмунд