Италия започна защитата на европейската си титла с обрат срещу

...

Италия стартира защитата на титла след обрат срещу Албания

Италия стартира отбраната на европейската си купа с поврат против Албания. Двубоят ще се запомни като мачът с най-бърз гол в истрията на европейски шампионати, откакто Недим Байрами вкара още в 23-та секунда. Италия обаче обърна дуела много бързо още до 17-та минута с голове на Бастони и Барела.
Прочетете още
Албания започва с бърз гол още в 23-та секунда, откакто Ди Марко сгреши съдбовно и извърши тъч, само че действително направи асистенция за Недим Байрами, който пое топката и не остави шансове Донарума за 0:1.

В 11-та минута Лоренцо Пелегрини центрира в пеналта, а Алесандро Бастони засече с глава и изравни резултата за 1:1.

В 17-та минута Италия направи цялостен поврат, откакто Асани почисти доста неприятна право към Николо Барела, който от границата на пеналта вкара за 2:1.

В 33-та минута Фратези можеше да вкара трети гол за европейския първенец и той копна топката над Стракоша, само че топката срещна гредата.

В 40-та минута се откри чудесна опция пред Скамака, чийто удар беше избит от Стракоша.

Така в групата Италия и Испания са по 3 точки, а Хърватия и Албания са без точка.

Следващите мачове са Италия - Испания и Хърватия - Албания.
Източник: trafficnews.bg