Манчестър Сити направи огромна крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига.

...

Манчестър Сити обърна Реал на Бернабеу

Манчестър Сити направи голяма крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига. " Гражданите " победиха с 2:1 Реал (Мадрид) на " Бернабеу " в първи мач от 1/8-финалите в шампионата. Иско изведе " кралете " напред в резултата след час игра. В 78-ата минута Габриел Жезус изравни, а в 83-ата минута Кевин де Бройне се разписа от дузпа, с цел да оформи обрата. Малко по-късно Серхио Рамос беше изпъден.

Двата отбора започнаха внимателно срещата. В 16-ата минута Варан опита шут от далечна отдалеченост, който бе прекомерно неакуратен. Пет минути по-късно Де Бройне изведе Габриел Жезус на добра позиция, само че бразилецът стреля в обсега на Куртоа, който мазета.

Малко по-късно рисков удар на Де Бройне мина около вратата. След половин час игра Бензема стреля с глава след точно центриране на Ферлан Менди. Едерсон съумя да избие с една ръка. Топката отиде към Винисиус, който се подхлъзна преди да нанесе удар и падна.
Източник: fakti.bg