Шампионът Ливърпул пропусна да спечели и Суперкупата на Англия.Арсенал ударимърсисайдци

...

Арсенал излъга Ливърпул с дузпи за Суперкупата

Шампионът Ливърпул пропусна да завоюва и Суперкупата на Англия.Арсенал ударимърсисайдци с 6:5 (след дузпи) и съумя да завоюва първи трофей за сезона - " Къмюнити Шийлд ".

Арсенал дръпна в резултата още в 12-ата минута, когато Обамеянг бе прецизен, равенството за Ливърпул в постоянното време донесе Минамино (73). Така по разпоредбите за трофея се стигна до дузпи.

При наказателните удари артилеристите демонстрираха по-здрави нерви и завоюваха " Къмюнити Шийлд ".

Противно на всякаква логичност в хода на този мач, на почивката Арсенал водеше в резултата.

Второто полувреме стартира още веднъж с напън на Ливърпул, само че в 56-ата минута Мане изпусна неповторимо състояние. Сенегалецът се озова самичък против Мартинес, само че не съумя да вкара

И след изравняването на Минамино първенците бяха по-убедителният отбор, само че Мане направи нов очевиден пропуск.

По силата на неписаните закони във футбола, откакто измъкнаха щастливото тъждество, 4топчиите " надвиха при дузпите.
Източник: standartnews.com