Източник и снимка: chernomorepfc.bgПобеда и загуба записаха футболистите на Черно

...

Победа и загуба за талантите на Черно море в Пловдив

Източник и фотография: chernomorepfc.bg

Победа и загуба записаха футболистите на Черно море в Елитните групи до 15 и 17 години.

Възпитаниците на Тодор Каменов U15 надвиха с 2:0 против Ботев в мач от 8-ия кръг на шампионата. “Моряците ” владееха самодейността през целия мач и справедливо стигнаха до трите точки. След няколко пропуща през първото полувреме, варненци откриха резултата в 57-ата минута. След центриране от корнер и последвало безредие в наказателното поле, Кристиян Евдокиев прониза стража на домакините за 1:0.

Веднага по-късно Петър Маринов на два пъти излезе самичък против вратаря на “канарчетата ”, само че не съумя да го преодолее. Грешка в предни позиции пък разреши на Ботев да създадат добра контраофанзива и след последвало центриране отляво и игра с глава, топката срещна гредата. В последната минута на срещата още веднъж след центриране от корнер гостите стигнаха до втори гол, а негов създател стана влезлият на промяна Кристиян Стоянов.

Малко по-късно денем по-гoлемите футболисти от академията на Черно море позволиха проваляне с 1:2 канарите, само че несъмнено играчите на Николай Кънчев могат да съжаляват, че не си потеглиха най-малко с точка от Пловдив. Домакините вкараха два гола през първата част. В 25-ата минута откриха резултата след добра контраофанзива, а в последната минута на полувремето осъществиха за повторно.

След почивката варненци бяха по-добрият тим. Марин Петков понижи от дузпа в 60-ата минута за фаул против самия него, а в 68-ата домакините останаха с човек по-малко за оборване на съдийско решение. В 70-ата минута за игра с ръка в наказателното поле бе отсъдена втора дузпа за Черно море, само че този път Марин Петков пропусна да осъществя, пращайки топката отвън очертанията на вратата.

В идващия кръг “моряците ” U15 и U17 одобряват Берое във Варна.

Съставите на Черно море:
U15:  Валентин Димитров, Димитър Павлу, Пламен Аршев, Георги Венциславов, Борис Стойков, Дениз Хаджиев, Йордан Тосков, Георги Пасков, Кристиян Иванов, Александър Киров, Петър Маринов (Даниел Георгиев, Даниел Райчев, Кристиян Стоянов).

U17:  Кристиян Енчев, Симеон Иванов, Константин Веселинов, Жечко Йорданов, Марин Петков, Валентин Касабов, Толга Мюрвет, Делян Илиев, Николай Трифонов, Берк Бейхан, Радослав Петров (Серги Кешкерян, Павел Петров, Стефан Димов, Алекс Костов, Дойчин Дочев).

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.