Етър се наложи над Добруджа като гост с класическото 3:0

...

Етър отново се изкачи на върха във Втора лига

Етър се наложи над Добруджа като посетител с класическото 3:0 в последния мач от 19-ия кръг и още веднъж се изкачи на върха във Втора лига. Футболистите на Веселин Великов направляваха събитията на терена през целия дуел и напълно справедливо стигнаха до триумфа.

Срещата стартира чудесно за " болярите ", които поведоха още в третата минута посредством Ловре Кнежевич. Нови две попадения през втората част - на Даниел Младенов (62) и Николай Янков (77), осигуриха скъпите три точки на Етър.

Това е втора поредна победа за " виолетовите ", която ги връща на първата позиция, с точка повече от втория Миньор.

Добруджа продължава отрицателната си серия и към този момент 6 поредни мача добричлии не са стигали до триумф в шампионата. Отборът, воден от Атанас Атанасов, заема предпоследно място в класирането с актив от 15 пункта.
 Дубълът на Ботев удари Марица в пловдивдското дерби - вижте всички резултати от Втора лига