Втородивизионните английски тимове Бирмингам и Блекбърн сътвориха истинска футболна драма

...

Подвиг! С човек по-малко Бирмингам отстрани Блекбърн от ФА Къп

Втородивизионните британски отбори Бирмингам и Блекбърн сътвориха същинска футболна драма в един първите дуели от третия кръг на ФА Къп. Домакините от Бирмингам, които са по обратно от Блекбърн в класирането на Чемпиъншип, съумяха да отстранят Роуъврс, побеждавайки ги с 2:1, макар че в 59-ата минута остан с човек по-малко на терена.

Първият гол за Бирмингам пристигна още в 6-ата минута на дуела. Даниел Кроули направи страховит пробив и с извънредно обмислен удар от границата на наказателното поле матира стража на Блекбърн Роувърс.

В хода на полувремето Бирмингам бяха по-активния тим, само че нямаха чисти голови положения.
Източник: fakti.bg