Треньорът на Дунав Малин Орачев заяви след равенството 2:2 с

...

Орачев: Ще бъда доволен, ако останем в Първа лига

Треньорът на Дунав Малин Орачев съобщи след равенството 2:2 с Локомотив Пловдив, че ще бъде удовлетворен, в случай че неговият тим резервира мястото си в Първа лига.

" Разочарован съм от резултата, не го заслужавахме. Няма логичност в резултата. Владеехме самодейността, направихме положителни офанзиви с удари. Противникът имаше два удара и ни вкара два гола. Може би ни изравниха, тъй като всеки разчиташе на другия да свърши работа. Надеждата остава, тъй като тимът стартира да играе по-добър футбол. Жалкото е, че нямаме точките, които ни трябват. Имахме рискови офанзиви и преди почивката, само че липсваше последният удар. След почивката започнахме добре. Локомотив завоюва точка, която не заслужаваше. Трябва ни още доста работа. За да побеждаваш, би трябвало да си добър и в защита. Ще бъда удовлетворен, в случай че запазим мястото си в елита. Купата на България е авторитет и най-прекият път към Европа. Ще дадем всичко от себе си ", сподели Орачев.
Първа лига 20 кръг, неделя 10 декември  Дунав 2:2краен резулат  Локомотив (Пловдив)