Спартак 1918 и Светкавица завършиха 0:0 в контролен мач на

...

Спартак започна контролите с равенство срещу Светкавица

Спартак 1918 и Светкавица приключиха 0:0 в надзорен мач на стадион “Локомотив”. С капитанската лента в състава на на варненци излезе Боян Илиев. На трибуните имаше над 150 почитатели на Спартак, които бурно подкрепяха своите, написа " VarnaUtre ".

През първото полувреме варненци владееха самодейността и сътвориха няколко положителни офанзиви, на които липсваше завършващият пас. В 20-ата минута Тодор Маринчев насочи страховит удар от 30 метра, след който топката се отби от напречната греда. В 44-ата вратарят на Спартак Мирослав Марков бе изпъден с пряк червен картон, откакто спря с ръка пред наказателното поле прехвърлящ удар на противник. След съглашение сред двамата треньори на мястото на Марков в игра се появи юношата Калин Дянков.

През второто полувреме спартаклии заиграха още по-силно, като направиха показни офанзиви по фланговете, изключително по десния. В завършващия удар обаче домакините не бяха безапелационни и макар че сътвориха задоволително обстановки за гол, не съумяха да вкарат нито една от тях. Първи с глава пропусна Ивайло Русев, след това след следващо красиво центриране на Неделчев от десния фланг, Десислав Дяков от чиста позиция не улучи добре топката и тя кацна върху напречната греда. Последва удар с глава на Неделчев, който мина настрана, по-късно пък Русев шутира едва в ръцете на вратаря. Към края стражът на гостите парира и ниски шутове на Васко Боев и Кирил Радев.

Съставът на Спартак 1918 (4-2-3-1): Мирослав Марков (44 Калин Дянков), Александър Йовчев, Боян Илиев, Вилиян Денчев, Михаил Михалев, Тодор Маринчев, Васко Боев, Илиян Неделчев, Десислав Дяков (75 Кирил Радев), Иво Михайлов (46 Георги Гушлев), Ивайло Русев.
Старши треньор : Енгибар Енгибаров