Редица хранителни компании ползват услугите“ на маймуни макаци в плен

...
Редица хранителни компании ползват услугите“ на маймуни макаци в плен
Коментари Харесай

Кокосовото ни мляко се добива от поробени макаци в Тайланд

Редица хранителни компании „ употребяват услугите “ на маймуни макаци в плен надълбоко в джунглите на Тайланд, където животните са измъчвани и принуждавани да берат кокосови орехи за продуктите им. Разследване, ръководено от Хората за етично отношение към животните (PETA), откри, че макар явно жестоките практики, няколко добре известни компании към момента купуват кокосово мляко, добито посредством насилствен маймунски труд.

PETA особено показва HelloFresh, основана в Берлин компания за доставка на храна, за която се твърди, че получава кокосово мляко от снабдители, за които е известно, че употребяват маймунски труд. Според следствието, HelloFresh е отказала да смени доставчиците си на кокосови орехи, макар че и предходни отчети на организацията за отбрана на животните са разкривали систематична корист с маймуни в Тайланд.

„ Въпреки че знае от години за патологичното потребление на маймунски труд в тайландската кокосова промишленост и след нови фрагменти от PETA Asia, в които ясно се вижда, че два от нейните доставчика на кокосово мляко са забъркани в закононарушението, HelloFresh към момента отхвърля да направи вярното нещо, като реалокира своята верига за доставки на кокосово мляко отвън Тайланд “, твърди PETA в прессъобщение по отношение на злоупотребата с маймуни измежду доставчиците на кокосови орехи.

„ Доставчик на Suree държи маймуни оковани върху наводнена или затрупани с отпадък петна земя без съвсем никаква отбрана от стихиите “, се изяснява в прессъобщението на PETA. „ И служащ във веригата за доставки на Suree сподели на проверяващите, че маймуните са принуждавани да берат кокосови орехи повече от десетилетие, преди да бъдат „ пенсионирани “ – оковани до края на живота си. “

„ Не намерихме нито една плантация за рандеман на кокосово мляко без маймуни в Тайланд, макар че интензивно търсихме такава “, споделя Джейсън Бейкър, старши вицепрезидент на PETA Asia, който управлява следствието, пред The ​​New York Post. „ Сега ви споделяме „ не купувайте кокосово мляко, което е с генезис от Тайланд. “

PETA оповестява, че млади макаци постоянно са отвличани от фамилиите си, хванати от фермери с мрежи, след което се продават на „ учебни заведения “, където се образоват да берат кокосови орехи. През това време извънредно обществените макаци се държат оковавани и в изолираност, като са и бити и бичувани, преди да бъдат продадени като берачи.

Маймуните, подготвени единствено да берат кокосови орехи, другояче не вършат нищо, просто седят апатично. Което за Бейкър е „ съвсем по-трагично “; той споделя пред New York Post: „ Тогава маймуните са сами, неспособни да поддържат връзка, приковани към дървета или остарели гуми. Тези интелигентни животни постепенно губят мозъка си – доста от тях крачат безпределно по безплодните, осеяни с отпадък петна пръст, където са оковани. “

„ HelloFresh изрично осъжда всяко потребление на маймунски труд в своята верига за доставки и ние заемаме твърда позиция да не купуваме от снабдители или да продаваме кокосови артикули, за които е открито, че употребяват маймунски труд “, споделя компанията в изказване, предоставено на CBS MoneyWatch. „ Имаме документално удостоверение от всички наши снабдители – в Съединени американски щати и по света – че не вземат участие в такива практики. “

Но от PETA настояват, че следствието им потвърждава противоположното.

„ Маймуните са оковани към врата и са принудени да се трудят ден след ден за HelloFresh и други компании, които нямат съвест “, споделя Трейси Рейман, изпълнителен вицепрезидент на PETA, пред CBS. „ PETA приканва всички, в това число HelloFresh, да спрат да купуват консервирано кокосово мляко от Тайланд, до момента в който маймуните са употребявани и измъчвани за облага. “

На всеки, който желае да не поддържа промишлеността на маймунския труд в Тайланд, PETA предлага деликатно да ревизира етикета на опаковките на кокосовото мляко.

„ Винаги проверявайте етикетите на продуктите от кокосово мляко “, споделя PETA в изказване за пресата. „ Независимо дали е в кутия, бутилка или друга опаковка, в случай че написа „ Продукт от Тайланд “, оставете продукта на рафта. “

   
Източник: chr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР