Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) Леон Горетцка заяви, че е щастлив

...

Горетцка: Щастлив съм, че отбелязах гол и Байерн може да стане шампион още във вторник

Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) Леон Горетцка съобщи, че е благополучен след успеха с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в дербито на 31-вия кръг на немската Бундеслига. Халфът стана създател на победния гол в 86-ата минута на дуела. " Невероятно съм благополучен че съумях да вкарам в последните минути, тъй като с помощта на този гол можем да станем първенци още във вторник. Остава да спечелим в Бремен и да донесем купата в Мюнхен ", сподели Горетцка пред формалния уебсайт на клуба. На 16 юни Байерн гостува на Вердер (Бремен) в мач от 32-рия кръг на немското състезание.
До края на сезона остават три кръга, а Байерн води на върха в класирането със 7 точки пред Борусия Дортмунд. Бундеслига 31 кръг, събота 13 юни  Байерн Мюнхен 2:1краен резулат  Борусия Мьонхенгладбах