Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг

...

Григор Димитров се класира за втория кръг на Ролан Гарос

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото състезание на Франция.

Десетият подложен Димитров преодоля първия кръг на втория за годината шампионат от Големия шлем след трисетов триумф над американеца Александър Ковачевич с 6:4, 6:3, 6:4. Срещата, която бе първа сред двамата тенисисти, продължи час и 58 минути.

Следващият съперник на участващия за 14-а поредна година в главната скица Григор Димитров ще бъде спечелилият от мача сред Фабиан Марожан (Унгария) и кахастанския квалификант Михаил Кукушкин, който следва по-късно през днешния ден.

Най-доброто класиране на българина на „ Ролан Гарос “ е четвърти кръг през 2020-а и 2023 година.

Началото на дуела с Александър Ковачевич бе равностойно до 3:3, само че в седмия гейм при първата точка за пробив в мача изобщо представителят на Съединени американски щати завоюва подаването на Димитров и поведе с 4:3. Българинът обаче бързо върна пробива откакто поведе с 30:15 и оползотвори първата си точка за брейк, а по-късно взе задатък от 5:4. В десетия гейм последва втори пробив за Григор Димитров, който показва резултатност, дръпна с 40:15 и затвори сета при 6:4.

Димитров започва втората част със серия от три гейма, показва постоянна игра и задържа преднината си до финалното 6:3 за задатък от 2:0 сета против Ковачевич.

Първата ракета на България в мъжкия тенис реализира пробив за преднина от 3:2 в третия сет, който затвърди за 4:2, само че в осмия гейм Александър Ковачевич поведе с 40:0 и върна пробива, изравнявайки за 4:4. Григор Димитров обаче реагира с два следващи гейма на сметката си и стигна до крайния триумф след 6:4.
Източник: lupa.bg