Когато говорим за разпада на сектор Сигурност и кой ще

...
Когато говорим за разпада на сектор Сигурност и кой ще
Коментари Харесай

Ген. Румен Миланов: Не управляваме добре сектор Сигурност

" Когато приказваме за разпада на бранш " Сигурност " и кой ще го ръководи задаваме въпроса - " Ние подредили ли сме го, че да се разпада? Реално бранш " Сигурност " ние не го управляваме както би трябвало. Въпросът не е до пари, а или до неведение, или до отвращение. По-мощната от тези две съставни елементи е нежеланието. От 10-20 години боксуваме ", разяснява някогашният зам.-директор на " Националната полиция " ген. Румен Миланов в студиото на " Денят ON AIR ".

Той акцентира, че добре спретнат бранш " Сигурност " би бил мощен инструмент за страната за реализиране на поставените цели. А неналичието на предпочитание за промени не е в полза на националната сигурност. И допусна, че каквото и да стане с актуализацията на бюджета за Министерство на вътрешните работи, пари за заплати ще има.

" Не би трябвало да се изливат пари, въпрос на организация и на сметка е. Не е толкоз комплицирано, стига да има рационалност и предпочитание да се реализира резултат ", сподели ген. Миланов пред Bulgaria ON AIR.

А дали плануваните промени в Министерство на вътрешните работи ще бъдат ефикасни, още е рано да се допуска.

" Казваме, че има промени, само че техният КПД на моменти беше със знак минус. Времето, нужно да пробваме една система, е най-малко една година, с цел да забележим по какъв начин работи. Ние сътворяваме конструкция и желаеме незабавно да проработи и преди да сме я я видели споделяме " тя е неприятна ", посочи гостът.

Според него не би трябвало да се правят уволнения единствено, с цел да се понижи броят на чиновниците.

" Когато уволняваме едни хора, незабавно поражда въпросът " Какъв е профилът на тези, които ще уволняваме - те потребни ли са като активност? " Аз като началник в Министерство на вътрешните работи, когато съм видял, че една машина работи, единствено съм наливал гориво ", акцентира някогашният шеф на НСБОП.

А в битката с корупцията той предложи да се развива интензивна предварителна защита по отношение на средата, която основава корупционни практики.

" Сега ще създадем институт, който да преследва тези, които правят корупция. Но е доста значима предварителната защита към средата. Нулева корупция звучи доста добре, само че няма по какъв начин да се осъществя. Но да се минимизира в публичните поръчки, е наложително ", съобщи ген. Миланов.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР