Китай развива ускорено медицината на база облачни технологииПрез следващата година

...
Китай развива ускорено медицината на база облачни технологииПрез следващата година
Коментари Харесай

Роботи ще заменят хирурзите по-рано от очакваното

Китай развива ускорено медицината на база облачни технологии

През идната година 25% от китайските лечебни заведения ще прибягват до потребление на роботи при осъществяване на трудоемки задания (снимка: CCO Public Domain)

Повечето анализатори са единомислещи, че хирургията върви по пътя на роботизацията. Изследванията в региона нормално се разграничават в периодите, в които се чака това да се случи.

Разходите за облачно-базирана медицина в Китай, да вземем за пример, ще доближат 16,9 милиарда юана (около 2,5 милиарда долара) към 2023 година, или с 27,3% повече по отношение на предходната година, сочи разбор на компанията за пазарни проучвания и съвещания IDC.

Още през идната година обаче 25% от китайските лечебни заведения ще прибягват до потребление на роботи при осъществяване на трудоемки задания, както и за понижаване на ръчния труд. Това значи, че роботизацията в медицината се случва по-рано от предстоящото.

В сферата на облачните технологии за медицината в Китай работят както частни, по този начин и държавни компании. Въз основа на новите технологии се развиват приложения за допълнена действителност и медицински роботи.
още по тематиката
До 2020 година лечебните заведения, които са главните консуматори на облачни технологии, ще употребяват интернет на нещата (IoT) два пъти по-често, в сравнение с в този момент, сочи отчетът на IDC.

До края на тази година пък се чака повече от 50% от здравните организации да събират, проучват и даже купуват клинични данни за пациентите. През 2020 година към 15% от данните, употребявани от лекарите за диагностика и лекуване, ще бъдат обезпечени от самите пациенти.
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР