Десеткратният шампион на България Етър'64 (Велико Търново) победи новака Спартак

...

Етър ВТ не срещна проблеми със Спартак

Десеткратният първенец на България Етър'64 (Велико Търново) победи новака Спартак (Плевен) с 30:18 (18:8) в среща от четвъртия кръг на женското хандбално състезание.

Мачът беше равносилен до 10-ата минута, само че след 5:5 по-класният тим на Етър пое контрола в мача. Разликата в интерес на великотърновки непрестанно се усилваше и в 24-ата минута беше 14:6. След това старши треньорката на Етър Йонка Генчева пусна в игра всички състезателки преди дербито против първенеца Бъки (Габрово) през идната седмица.

Най-резултатна за тима на гостите беше Миглена Христова с 9 гола, а 7 добави украинката Александра Земишляк. Нели Каменополска вкара 6 гола за домакините от Спартак (Плевен). Възпитаничките на Йонка Генчева реализираха втори триумф във втория си мач през сезона и с актив от 4 точки се изкачиха на третото място. Лидер е първенецът Бъки също с пален актив от 6 точки, а втори е Свиленград с 5 точки и мач повече.