Арсенал започна гръмко участието си на приятелския турнир за Суперкупата

...

Арсенал отвя Лион за едно полувреме, Виейра с гол и асистенция

Арсенал стартира гръмко присъединяване си на приятелския шампионат за Суперкупата на Дубай, откакто в първия си мач водачът в Премиър лийг победи с 3:0 френския Лион. Габриел Магаляеш (19`), Еди Нкетия (33`) и Фабио Виейра (39`) се разписаха още през първата част. През второто полувреме на два пъти гредите лишиха " артилеристите " от по-изразителен триумф. При дузпите, които са наложителни съгласно формата на шампионата след края на постоянното време на всеки дуел, малко по-точни още веднъж бяха лондончани, които вкараха два пъти от бялата точка, до момента в който играчите на Лион осъществиха единствено един от петте наказателни удара. Така Арсенал има четири точки в шампионата – три за успеха в постоянното време и една за триумфа при дузпите.

Микел Артета заложи на много мощен стартов състав. Седрик, Холдинг, Габриел и Тиръни оформиха защитната линия, а Локонга и Елнени действаха като отбранителни халфове. Нелсън, капитанът Йодегор и Виейра бяха пред тях, до момента в който Еди Нкетия водеше офанзивата.

Лоран Блан също употребява много титуляри. Бившият капитан на Арсенал Александре Лаказет и Муса Дембеле оформиха нападателното дуо. Ауар, Толисо, Какере и Фавр бяха халфовете в постройката на френския отбор.

Габриел Магаляеш откри резултата в 19-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Йодегор. В 33-тата „ артилеристите “ провежда съвършена контраофанзива. Дълго подаване откри Виейра, който напредна отдясно, след което пусна по земя към Нкетия. Последният подложи крайник и прати топката в десния ъгъл на вратата на Лопеш. Шест минути по-късно преднината на лондончани към този момент бе от три гола. Виейра получи от Нелсън пред границата на наказателното поле и със страховит изстрел с левия крайник прати топката в горния ъгъл за 3:0.

Играчите на Лион не сътвориха нищо в предни позиции и не съумяха да нанесат нито един прецизен удар във вратата на Карл Хейн.

На почивката Маркиньос размени Виейра. Именно той можеше да означи четвърти гол за „ топчиите “, само че ударът му бе отклонен от Лопеш в напречната греда. В 80-ата минута още веднъж гредата избави френския отбор след изстрел на румънеца Каталин Киржан.

При наложителните дузпи, които бяха изпълнени главно от млади играчи, Арсенал завоюва с 2:1, като положително усещане остави стражът на Арсенал Карл Хейн, който избави четири изстрела от бялата точка.

Следващият мач от шампионата е на 11 декември. Той е сред Ливърпул и Лион. Два дни по-късно играят Арсенал и Милан, а на 16 декември е заключителната среща сред Ливърпул и Милан. Така всеки тим ще изиграе по два мача.