Рилски спортист приключи с победа редовния сезон в Националната баскетболна

...

Рилски спортист приключи с победа редовния сезон в НБЛ

Рилски състезател завърши с победа постоянния сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Съставът от Самоков надигра като посетител Шумен с 99:71 (25:21, 20:21, 24:17, 20:12) в мач от 32-ия кръг, предпоследен кръг, а в последния почива. Рилски състезател към този момент си бе обезпечил първото място в класирането и приключва с 26 триумфа от 30 изиграни дуела, като ще има домакинско преимущество в плейофите против осмия в подреждането Академик Пловдив.

Отборът на Шумен, който ще пропусне плейофите, претърпя трета поредна загуба, като заема 11-ата позиция с 6 победи и 23 провали, а в последния кръг от постоянния сезон на НБЛ ще посрещне Левски на 26 април.

Двата състава направиха равностойно първо полувреме, в чийто край Рилски състезател имаше единствено 3 точки преднина – 45:42. През второто полувреме гостите постановиха превъзходството си и последователно усилиха задатъка си до 20 точки в края на третата четвърт, която завърши при 79:59 в тяхна изгода. Най-голямата разлика в мача доближи 28 точки.

Чавдар Костов бе най-резултатен за триумфа на самоковци с 25 точки и 3 битки. Димаджио Уигинс способства с 16 точки и 7 битки, а Александър Янев добави 15 точки.

За Шумен още веднъж се отличи Ишмаел Ел-Амин с 30 точки, 5 битки и 6 асистенции./ БТА