Реал Мадрид нанесе второ поражение от началото на сезона в

...

Реал Мадрид нокаутира Фенербахче в Турция

Реал Мадрид нанесе второ проваляне от началото на сезона в Евролигата на Фенербахче, побеждавайки с 85:71 (25:16, 21:18, 22:20, 17:17) като посетител в мач от 11-ия кръг на най-комерсиалния баскетболен шампионат. Испанският гранд е с баланс 8-3, а " фенерите " имат 9 победи досега.

Срещата в Истанбул стартира стремително за гостите от Мадрид, които за нула време си осигуриха преднина от 9 точки, които до почивката усилиха до 12.

След паузата двата тима предложиха много равностойна трета четвърт, само че все пак баскетболистите на Реал прибавиха още 2 точки към задатъка си, което им даде още по-голяма доза успокоение преди заключителната част. В нея двата отбора се надлъгваха, само че в последна сметката силите на турския гранд не стигнаха за поврат.

Джанан Муса вкара 18 точки за Реал Мадрид, а Валтер Тавареш приключи със 17.

За Фенербахче Джонатан Мотли се разписа с 20 точки, а Двин Букър добави 15.

Снимка: twitter.com/RMBaloncesto

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.