Правец записа втора победа от началото на сезона в регион

...

Правец удържа Волтрон в ББЛ А група

Правец записа втора победа от началото на сезона в район Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна довечера в столичната зала „ Триадица “, отборът надделя Волтрон със 72:58, оставяйки го без триумф досега.

Баскетболистите на Иван Коцев започнаха да натрупат разлика още от началните минути, като след първата четвърт водеха с 22:11, възползвайки се от множеството пропуски на противника. Преднината им доближи 22 точки през втория интервал, а на почивката те бяха напред с 42:23. Волтрон обаче не се отхвърли и след серия от 13:2 на старта на второто полувреме върна интригата в мача. В идващите минути играта продължи относително равностойно, а преди заключителната четвърт задатъкът на Правец падна на 7 – 52:45. Столичният отбор вкара първия панер в последната част, само че по-късно противникът му още веднъж натрупа солидна преднина и не я изпусна до последно.

Данаил Христов бе над всички за спечелилите с 18 точки и 12 битки. Николай Иванов има 16 точки, с 15 е Даниел Милчев. Борис Войков вкара 15 точки за Волтрон. С 13 е Стоян Кайнаров, Никола Давидов добави 10.