Отборът на Шоутайм записа първа победа в първенството на България

...

Шоутайм с първи успвх в баскетболния елит при жените, Рилски спортист разгроми Дунав

Отборът на Шоутайм записа първа победа в шампионата на България по баскетбол за дами. Варненският отбор надигра състава на Академик Пловдив с 79:61 (29:15, 23:19,10:17, 17:10) като посетител в зала „ Олимпиада “ в среща от третия кръг на шампионата и по този метод нанесе трето следващо проваляне на пловдивчанки от началото на сезона.

Шоутайм бе доста по-ефективният тим в нахлуване още през цялото време на дуела и бързо натрупа двуцифрена преднина от 29:15 в края на първата четвърт, а след вторите 10 минути баскетболистките на Кирил Петров се отдръпнаха на отмора с задатък от 52:34.

След паузата Академик усъвършенства представянето си и взе третата част със 17:10, с което понижи изоставането си до 51:62, само че в последната четвърт варненският отбор не изпусна самодейността и се поздрави с триумфа с крайното 79:61.

Най-резултатна за успеха на Шоутайм бе Адриана Балтанова с 24 точки, а Габриела Ангелова направи „ дабъл-дабъл “ – 20 точки и 10 битки.

За домакините Анастасия Калева вкара 21 точки и взе 13 битки.

В идващия четвърти кръг от шампионата Академик гостува на Дунав Русе, до момента в който за Шоутайм следва аудиенция на Локомотив София в столичната зала „ Триадица “.

В различен мач, игран по същото време, Рилски състезател разгроми със 118:35 (32:9, 31:9, 31:11, 24:6) новака Дунав 2016.

Самоковският отбор имаше голямо предимство през всички 40 минути на срещата, което разреши на старши треньорката Маргарита Маринкова да даде най-малко 10 игрови минути на всичките си състезателки.

С 22 точки за Рилски състезател приключи Виолета Григорова, Раня Абурая добави 17, а с 14 завърши Ивета Петрова. За русенки Зехра Салим означи 15 точки и бе единствената с двуцифрен актив.