Националният отбор на Аржентина спечели контролата си срещу Ирак с

...

Аржентина вкара само четири гола на храбрите иракчани

Националният тим на Аржентина завоюва контролата си против Ирак с разгромното 4:0. Проверката се игра на безпристрастен терен, на стадион " Принц Файсал бин Фахд " в Риад, Саудитска Арабия. Селекцията на Лионел Скалони показва разнороден и атакуващ футбол, като мачът мина без присъединяване на получилия отмора Лионел Меси.

В негово неявяване, диригентската палка бе поета от звездата на Ювентус - Пауло Дибала.

Снимка 383167
Източник:

Бетонът на иракчаните бе разрушен в 18-ата минута, когато попадение осъществя Лаутаро Мартинес. Офанзивният футболист на Интер отигра центриране от фланга на Акуня и с глава порази Хасан.

Името си измежду голмайсторите записа и Роберто Перейра. В 53-ата минута той получи остроумен пас от Дибала и с акуратен шут насочи коженото кълбо в долния десен ъгъл.

Макар и с куп решителни намеси на своя вратар, иракчаните бяха осъдени за трети път в 82-ата минута, когато Херман Пецела бе най-съобразителен при изпълнен ъглов удар.

Точка на съперничеството сложи един от най-дискутираните футболисти на Бенфика - Франко Черви. Техничарят сътвори отлична солова акция, която приключи с четвърти гол в мрежата Хасан.

След 5 дни, още веднъж в Саудитска Арабия, на Аржентина следва нова контрола, този път против огромния противник Бразилия.

АРЖЕНТИНА - ИРАК 4:0

1:0 Мартинес (18 " ), 2:0 Перейра (53 " ), 3:0 Пецела (82 " ), 4:0 Черви (90+2`)

Икарди: Беше ми доста тъжно, че не бях част от Мондиал 2018

" Аз постоянно ще бъде разполагаем за Аржентина "