Австрия успя изненадващо да спечели групата си на . В

...

Австрия спечели групата с Франция и Нидерландия

Австрия съумя изненадващо да завоюва групата си на. В нея австрийците бяха с Франция, Нидерландия и Полша. Отборът на Ралф Рангник се класира за осминафиналите, откакто в последния кръг надделя Нидерландия с 3:2. Франция остана на втора позиция и по този начин попадна в потока на Португалия, Испания и Германия.

Още в шестата минута Дониел Мален от Нидерландия си вкара най-бързия автогол на европейски финали Лалетата обаче изравниха с попадение на Коуди Гакпо две минути след почивката. Романо Шмид изведе Австрия напред в 59-ата минута, само че Мемфис Депай изравни в 75-ата минута. Победният гол вкара австрийският капитан Марсел Забитцер в 80-ата минута.

Австрия излиза от групите на второ следващо европейско. През 2021 година обаче отборът отпадна на осминафинал от Италия.

В другия мач от групата Франция и Полша направиха 1:1. Точни бяха двамата капитани Килиан Мбапе и Роберт Левандовски от дузпи. Головете паднаха през второто полувреме. Французите откриха в 56-ата минута, поляците изравниха в 79-ата минута. Менян избави първия удар на Левандовски, само че ВАР сподели, че е напуснал голлинията си. При втория опит голмайсторът осъществя и към този момент има попадения на четири издания на еврофинали. Подобно достижение имат единствено Кристиано Роналдо и Лука Модрич.

Килиан Мбапе се върна в титулярния състав и игра с маска, с цел да пази счупения си преди седмица нос..
Източник: flashnews.bg