Локомотив (Пд) стана вторият български отбор, който отпадна от евротурнирите

...

"Локомотив" се сбогува с Европа в Дания

" Локомотив " (Пд) стана вторият български тим, който отпадна от евротурнирите този сезон. Вицешампионът загуби с 2:4 гостуването си против ФК " Копенхаген " в реванш от III квалификационен кръг в шампионата Лига на конференцията. Първият мач в Пловдив бе приключил 1:1. Преди това " Арда " бе отстранен от израелския " Апоел " (Беер Шева) във II квалификационен кръг.

" Копенхаген " демонстрира през целия мач, че е по-добрият тим. Домакините откриха в 11-ата мин. чрез Кевин Дикс, който надскочи всички и засече с глава центриране от ъглов удар на Пеп Биел. В 20-ана мин. Дикс удвои, откакто вкара за 2:0 след подаване от ляво на 19-годишния Мохамед Дарами.

В 30-ата мин. капитанът на " Локомотив " и Футболист №1 на България за последните две години Димитър Илиев съумя да понижи, откакто преди този момент молдовският му съотборник Артур Крачун прати топката в напречната греда.

В 40-ата мин. обаче интригата в мача на процедура завърши след нова добра офанзива на Дарами, който асистира този път на Биел. Последният напредна и с хубав отдалечен удар направи резултата 3:1. Само 4 минути след почивката самият Дарами се разписа - 4:1, и направи задачата на " Локомотив " невъзможна.

До края пловдивчани стигнаха единствено до още едно попадение. Резервата Лукас Салинас понижи в 86-ата мин. след подаване на Димитър Илиев.
Източник: segabg.com