10-12% е имунитетът след преболедуване. Имунитетът, който създават ваксините е

...
10-12% е имунитетът след преболедуване. Имунитетът, който създават ваксините е
Коментари Харесай

Акад. Богдан Петрунов: 10-12% е имунитетът след преболедуване на COVID-19 |

10-12% е имунитетът след преболедуване. Имунитетът, който основават имунизациите е по-специфичен, антителата след имунизация са доста по-ефективни, доста по-качествени.

Това каза по Българска национална телевизия акад. Богдан Петрунов, имунолог и алерголог.


Няма никакво подозрение, че третата доза ваксина ще бъде нужна, само че без да се бърза. 8-10 месеца след преболедуване или имунизиране, умерено може да се направи бустерна доза, уточни експертът и добави, че няма публична смяна в характерностите на имунизациите, само че се чака да бъде променено и се чака да бъде допустимо слагането на трета доза с различен тип ваксина, изясни той.

Очевидно не се съблюдават ограниченията, които да доведат до ограничението на Делта разновидността. Ваксинацията не е всеобща, съгласно мен е отчайващо слаба, ние сме на последно място в Европа, акцентира акад. Петрунов.

Той изясни, че измежду инфектираните стартират да доминират от ден на ден по-млади хора и даже пеленачета се разболяват. По думите му, тревожното е, че Делта разновидността се прекарва и безсимптомно, а даже при по-леки признаци хората не се обръщат към доктор и по този метод разпространението на болестта продължава.

Миналата година с първите разновидности на COVID-19 имаше разстройства във усета, в обонянието, в този момент не се вижда това нещо, добави още акад. Петрунов.

Той акцентира, че инфекцията се развива инфекцията при делта разновидността и ние го виждаме - усилва се броят на инфектираните, на болните в болнични заведения и на смъртните случаи.

Той разяснява и така наречен вид " коронавирус ню " в Колумбия - още нищо не се знае за него, занапред се учи, няма задоволително данни, те единствено са потвърдени, само че е мъчно да се каже каква тежест на болестта предизвикват.

Ефектът на съществуващите в този момент ваксини във връзка с съществуващите разновидности е доста добър - не по-малко от 70% до 90% успеваемост и успеваемост на имунизациите, безапелационен е акад. Петрунов.

Няма никаква връзка сред грипната и коронавирусната зараза и по тази причина наложително би трябвало да си сложим противогрипна ваксина, както до момента, изясни още акад. Петрунов.
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР