Отборът на Арминия Билефелд записа ценна победа с 2:0 в

...

Арминия повдигна леко глава след победа над Бохум

Отборът на Арминия Билефелд записа скъпа победа с 2:0 в битката за оцеляване над гостуващия Бохум в среща от 16-ия кръг на немската Бундеслига.

Мачът бе много под напрежение през първото полувреме, като двата тима се отдръпнаха на почивката при резултат 0:0. В началото на втората част Патрик Вимер подаде към японският национал Масая Окугава, който откри за домакините.

Асистентът за първия гол - Вимер собственоръчно означи второто попадение в срещата, с което оформи и крайния резултат.

С трите точки от днешния дуел, домакините от Билефелд се приближиха на единствено три точки от 16-ия във краткотрайното класиране отбор на Аугсбург, който е с 16 пункта. Гостите от Бохум разполагат с 20 точки и също не са изключително надалеч от рисковата зона.