Лацио се върна към победите в Серия А, след като

...

Лацио се върна към победите

Лацио се върна към успехите в Серия А, откакто надви с 2:0 над Верона в дуел от шестия кръг на италианския шампионат.

Римляните са шести във краткотрайното класиране с 11 точки, до момента в който отборът от града на Ромео и Жулиета е 14-и с 5.

Първата по-добра обстановка в дуела бе за Лацио. В 27-ата минута Тома Башич стреля от позици към точката за дузпата, само че Лоренцо Монтипо бе заел добра позиция и съумя да блесне със избавяне.

Второто забавно състояние през първата част, пристигна в края ѝ. Тома Анри опита да излъже стража на Лацио непосредствено от корнер, само че топката рикошира от напречната греда.

В 59-ата минута Адам Марушич се озова очи в очи с вратаря, само че един от бранителите на Верона се намеси и почисти топката.

Попадението за Лацио падна в 68-ата минута. След добър пробив на Сергей Милинкови-Савич, Чиро Имобиле заби топката под гредата от близко с глава.

В 85-ата минута Лоренцо Монтипо реагира ужасно, откакто Матео Канчелиери стреля към долния десен ъгъл.

В първата минута на добавеното време на срещата гол на Лацио не бе зачетен поради засада. В 96-ата обаче Луис Алберто се разписа за 2::0, а секунди по-късно прозвуча последният съдийски сигнал.
Източник: lupa.bg