Григор Димитров се класира на полуфинал на турнира от сериите

...

Григор Димитров е на полуфинал в Индиън Уелс след нов обрат

Григор Димитров се класира на полуфинал на шампионата от сериите " Мастърс " в Индиън Уелс след победа с 3:6, 6:4, 7:6 (2) против Хуберт Хуркач (Полша) за 2 часа и 37 минути игра. Българският тенисист изигра следващ мощен мач и реализира втори следващ триумф след изгубен първи сет, откакто 24 часа по-рано Даниил Медведев.

В първия сет и двамата печелеха подаванията си, само че Хуркач беше много по-убедителен на собствен сервис. Макар и по-трудно, Димитров също взимаше сервис геймовете си. В осмия гейм обаче той позволи точка за пробив след двойна неточност и още две непредизвикани. Димитров я избави, а по-късно се оправи и с още една, само че при третата си опция Хуркач проби. С следващ мощен сервис гейм той затвори първия сет с 6:3.

Димитров стартира добре втория сет. Той стигна до пробив и поведе с 2:0. Полякът обаче незабавно върна пробива, а по-късно и изравни резултата. В седмия гейм Хуркач имаше две благоприятни условия за пробив, само че Димитров ги избави. Полякът обаче продължаваше да бъде безапелационен на собствен сервис. При 5:4 в своя изгода Димитров опита да притисне противника си и съумя да стигне до точка за пробив и за продобиване на сета след следващата добра офанзива. След доста дълго разиграва българският тенисист имаше и шанс - топката закачи мрежата, само че падна в полето на противника му, с което резултатът в сетовете беше подравнен.

Димитров взе подаването си при започване на третия сет, само че по-късно беше изправен пред две точки за пробив. Той избави първата с излизане на мрежата, а при втората още веднъж направи ужасно воле, с което си заслужи овации от противника. Димитров взе гейма си по-късно след следващото дълго разиграване.