Френският гранд Марсилия изпусна победата при гостуването си на Аполон

...

Марсилия пропиля аванс от два гола в Кипър

Френският гранд Марсилия изпусна успеха при гостуването си на Аполон (Лимасол) в мач от Група “H” на шампионата Лига Европа. Марсилия пропиля задатък от два гола и дуелът приключи без победител - 2:2. Димитри Пайе изведе гостите напред 5 минути след почивката, като показва самостоятелно майсторство и с прекрасен шут опъна мрежата.

В 67-ата минута Луис Густаво бе прецизен за 0:2 и по всичко изглеждаше, че французите са покрай рутинна победа. Не по този начин мислеха обаче кипърците. В 74-ата минута Саша Маркович понижи изоставането на домакините в резултата с попадение за 1:2, а в първата минута на спомагателното време Емилио Селая попари Марсилия с втори гол.

Марсилия и Аполон заемат последните две места в класирането в групата с по една точка. Лидер е Айнтрахт (Франкфурт) с 6, а втори е Лацио с 3.

АПОЛОН - МАРСИЛИЯ 2:2 0:1 Пайе (50) 0:2 Луис Густаво (67) 1:2 Маркович (74) 2:2 Селая (90+1)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 2 кръг, четвъртък 4 октомври  Аполон 2:2краен резулат  Марсилия