Едмънтън надделя над гостуващия Чикаго с 4:1 и постигна осма

...

Едмънтън записа осма поредна победа след успех над Чикаго

Едмънтън надви над гостуващия Чикаго с 4:1 и реализира осма поредна победа в Националната хокейна лига. Сам Гание приключи с гол и асистенция, Райън-Нюджънт Хопкинс, Леон Драйзайтл и Зак Хайман също се разписаха, а капитанът Конър МакДейвид и Еван Бушар прибавиха по две асистенции.

Избраният под номер 1 в драфта на новаците през предишното лято Конър Бедард даде задатък на Чикаго с 12-ия си гол за сезона в 3:21 минута на дуела, само че неговият тим позволи поврат, а с това и седмо поредно проваляне като посетител.

Лукас Реймонд и Микаел Расмусен се отличиха с по гол и асистенция, а Детройт завоюва гостуването си на Сейнт Луис с 6:4. Вратарят Виле Хусо имаше значима роля за триумфа с 33 спасявания.

Кевин Хейнс вкара два пъти, само че домакините позволиха поврат от 4:3 с три попадения в последната третина, а с това и четвърта поредна загуба, като след срещата старши треньорът им Крейг Берюб беше уволнен.