Юношеският национален отбор на Англия до 17 години разгроми Испания

...

Юношите на Англия са световни шампиони след невероятен обрат

Юношеският народен тим на Англия до 17 години разгроми Испания с 5:2 на финала на Световното състезание и завоюва историческа първа купа.

Финалът се игра на "Солт Лейк Стейдиъм " в Колката, Индия.

Англия направи цялостен поврат и то единствено за едно полувреме, откакто изоставаше с 0:2.

Серхио Гомес вкара два гола за Испания до 31-та минута, а преди почивката Риан Брюстър върна едно попадение.

Морган Гибс-Уайт изравни в 58-та минута, а в средата на второто полувреме Фил Фодън изведе англичаните напред.

Марк Гехи се разписа в 83-та минута, а Фодън оформи дубъл, а с него и крайния резултат, две минути преди последния съдийски сигнал.

Тази година Англия завоюва и Световното до 20 години, както и Европейското за 19-годишни.

Талантът на Ливърпул Риан Брюстър приключи като топреализатор на Световното за юноши, със 7 попадения.

It's all over – we are the #FIFAU17WC champions!