Световната здравна организация (СЗО) актуализира списъка си с лекарства, които

...
Световната здравна организация (СЗО) актуализира списъка си с лекарства, които
Коментари Харесай

СЗО съветва държавите да се запасят с лекарства за ядрена война

Световната здравна организация (СЗО) актуализира листата си с медикаменти, които би трябвало да бъдат складирани за " изключителни радиологични или нуклеарни обстановки ". Част от медикаментите предотвратяват и понижават излагането на радиация, а други са за отнасяне на лъчева болест. Списъкът се обновява за пръв път от 2007 година и включва голям брой нови препарати.

" От значително значение е държавните управления да са подготвени да защитят здравето на популацията и да реагират неотложно при изключителни обстановки. Това включва съществуването на подготвени ресурси от животоспасяващи медикаменти, които ще понижат рисковете и ще лекуват пострадвания от радиация ", сподели доктор Мария Нейра, изпълняващ длъжността асистент общоприет шеф на СЗО.
-->
СЗО споделя, че типичният радиационен запас би трябвало да включва:

постоянен йод, с цел да се понижи излагането на щитовидната жлеза на радиоактивен йод;

хелатиращи сътрудници, които да попречат на някои тежки метали да се натрупат в организма;

цитокини, употребявани за намаляване на увреждането на костния мозък.

медикаменти за лекуване на повръщане, диария и инфекции.

От организацията дават препоръки и при какви условия да става съхраняването на предложените лекарства.

Излагането на радиация може да повреди ДНК и да аргументи сърдечно-съдови болести или рак. Излагането на високи равнища може да докара до изострен радиационен синдром, причиняващ повръщане и гадене и евентуално водещ до гибел.

Много страни към момента нямат главните детайли на подготвеност за радиационни повреди, настояват от СЗО.

Експертите вършат съпоставяне и на запасите от лекарства на Канада, Германия, Франция, Обединеното кралство, Япония, Русия и Съединени американски щати. Става ясно, че складирането само на йодни таблетки е незадоволително. Именно това обаче е политиката на Канада и Англия. Единствено Съединени американски щати имат по-голям инвентар от лекарства за отнасяне на радиация.

В отчета рискът от нуклеарна война е упоменат единствено един път. Въпреки това той се появява на фона на най-голямата геополитическа борба от началото на XXI век, написа dir.bg.

 
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР