Снимка: Официален сайт на Български футболен съюзМладежкият национален отбор на

...

Виктор Попов, Мартин Минчев и Мартин Дичев играха за националния тим срещу Русия

Снимка: Официален уебсайт на Български футболен съюз

Младежкият народен тим на България изигра добър дуел, само че отстъпи с 0:1 на Русия в контролна среща, играна през днешния ден на столичния стадион „ Славия “. Младите „ лъвове “ бяха изцяло равностойни, а на моменти даже преобладаваха против авторитетния противник, който напълно неотдавна игра на финалите на Евро 2021 в тази възрастова категория. Цял мач за страната ни изигра бранителят на Черно море Виктор Попов, 73 минути на терена прекара юношата на клуба Мартин Минчев, а трети " моряк " - Мартин Дичев, се появи като запаса в 80-ата мин.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Игнатов стреля параболично с глава след центриране на Тюкявин и топката трансферира плонжиралия пазач Вуцов.

В средата на полувремето Мартин Минчев насочи първия рисков български изстрел, само че стражът на руснаците мазета в корнер. След това бе ред на нашия вратар да покаже инстикт след изстрел на Тюкавин.

След почивката България бе по-добрият тим на терена и може да съжалява, че не доближи най-малко до равенството. В 56-ата минута Филип Кръстев изведе Митко Митков, който насочи доста мощен удар от 20 метра, само че над напречната греда. В 77-ата минута отборът на Александър Димитров изпусна най-сериозния си късмет, откакто Станислав Шопов центрира на към Симеон Петров, който стреля доста рисково с глава, само че около дясната греда.

Малко по-късно „ лъвовете “ въпреки всичко означиха попадение, което обаче бе анулирано от рефера Ивайло Стоянов поради игра с ръка на Мирчев. В самия край и Димитър Митков нямаше късмет пред гола.

Следващата инспекция на България U21 е на 8 юни против Албания още веднъж на стадион „ Славия “ в София.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 6. Виктор Попов, 4. Християн Петров, 20. Симеон Петров, 22. Патрик-Габриел Галчев (80 – 16. Мартин Дичев), 5. Йоан Бауренски (46 – 3. Емануел Мирчев), 8. Илия Груев (78 – 2. Томислав Папазов), 14. Филип Кръстев (73 – 17. Марин Петков), 21. Мартин Петков (46 – 19. Митко Митков), 11. Мартин Минчев (73 – 7. Станислав Шопов), 10. Владимир Николов (78 – 9. Димитър Митков).

Селекционер: Александър Димитров.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.