Шефилд Юнайтед предвкусва завръщането във Висшата лига, след като спечели

...

Шефилд Юнайтед предвкусва завръщането във Висшата лига

Шефилд Юнайтед предвкусва завръщането във Висшата лига, откакто завоюва с 2:0 семейството си на Ипсуич от 35-ия кръг на Чемпиъншип. „ Остриетата “ съвсем несъмнено си осигуриха промоция в британския хайлайф кръг преди края на сезона.

Шефилд Юнайтед поведе в резултата в 25-та минута, когато О‘Конъл направи добър пробив, след което центрира в наказателното поле на Ипсуич, където Хоган засече топката и я прати във вратата на Гъркън.

Вторият гол за домакините падна в 72-та минута, когато Флек центрира в наказателното поле на Ипсуич, където О‘Конъл засече топката с глава и я вкара във вратата на Гъркън.

Така Шефилд Юнайтед събра актив от 88 точки кръг преди края на сезона.

В последния кръг „ остриетата “ гостуват на Стоук Сити, само че мачът може и да няма никакво значение и Шефилд да си обезпечи промоция във Висшата лига без игра.

Ипсуич към този момент изпадна от Чемпиъншип. Отборът е финален в класирането и през идващия сезон ще бъде част от Лига 1.