На 24 и 25 май във Валенсия, Испания се проведе

...

Пета европейска титла за Иванка Попова

На 24 и 25 май във Валенсия, Испания се организира Европейско състезание по  карате Шинкиокушин.

В националния тим на България от АСКК “Тракия “ участваха 11 каратеки, които донесоха 4 медала за България.
5та Европейска купа за сенпай Иванка Попова при дамите в кат. 65кг., която с класа над останалите, безусловно прегази съпернички от Белгия, Украйна, Франция и две литовки.Всички съпернички преодоля още в постоянното време и ги остави без мирис със своята дейна игра и предпочитание за победа.Неповторими и красиви бяха срещите на Ваня, оцениха го и рефирите, като връчиха специфична Награда на реферите, най-хубав играч при дамите.При юношите Иван Иванов, кат. 80кг и Георги Георгиев, кат.+80кг доближиха до финални срещи, само че силите не им стигнаха и останаха със сребърни медали.При девойките в кат. 60кг. Виктория Чолакова загуби от Европейската шампионка и справедливо завоюва бронзов орден.Останалите наши каратеки нямаха шанса да се доберат до почетната стълбичка и разпределението на медалите, само че се показаха почтено.Благодарим на целия български тим за присъединяване и на всички треньори, съдии и последователи, които ги подкрепяха.
Източник: plovdiv-online.com