Байер Леверкузен победи втородивизионния Кайзерслаутерн с 1:0 и спечели Купата

...

Байер Леверкузен спечели и Купата на Германия

Байер Леверкузен победи втородивизионния Кайзерслаутерн с 1:0 и завоюва Купата на Германия. Така отборът на Шаби Алонсо записа исторически дубъл. При това без нито една загуба през сезона в Германия.

Единственото проваляне за Леверкузен беше в сряда, във финала на Лига Европа. Тогава и нанесе първа загуба на отбора в 53 мача този сезон.

Гранит Джака вкара победното попадение за първенците в 16-ата минута. В последната минута на първата част Одилон Косуну от Байер Леверкузен беше изпъден от терена поради втори жълт картон и надлежно червен картон. Тимът на Шаби Алонсо игра едно полувреме с човек по-малко, само че удържа задатъка си.

За треньора на Кайзерслаутерн. Три от тях са като състезател, първият преди 43 години отново с алените дяволи. Функел има един извоюван трофей от тези пет финала. 70-годишният треньор се върна в Кайзерслаутерн през февруари и избави отбора от изпадане. Той има над 1500 мача в кариерата си като състезател и треньор.
Източник: flashnews.bg