Отборите на Септември Симитли и Спортист Своге завършиха наравно 1:1

...

Септември и Спортист си размениха по един гол и един червен картон

Отборите на Септември Симитли и Спортист Своге приключиха наедно 1:1 в среща от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима направиха здрав мач с малко положения и пред двете порти. Още през първото полувреме поради контузия Кацимерски от Септември бе наложително сменен от Костурков. Домакините въпреки всичко поведоха минута преди края на полувремето реализирайки едното от двете си положения за полувремето. Точен бе младият Лъчезар Дафков, останал самичък против вратаря Стоянов. В началото на второто полувреме още веднъж Дафков остана самичък против вратаря, само че от 7-8 метра стреля на сантиметри от задачата. Гостите последователно се окопитиха и 15 минути преди края Любомир Цеков с прецизен удар с глава изравни. В последните 5 минути първо Димитър Панталеев от Спортист, а минута по-късно Орлин Орлинов от Септември получиха червени картони от Йото Гарабедов. И двамата влязоха като запаси в мача. В класирането Септември е на 14-то място с актив от 13 точки, а Спортист е на предпоследното 17-то място със единствено 7 точки.