Отборът на Фулъм се завърна във Висшата лига на Англия.

...

Фулъм се завърна във Висшата лига

Отборът на Фулъм се завърна във Висшата лига на Англия. Тимът от Западен Лондон победи Престън Норт Енд с 3:0 и си подсигурява едно от първите две места в Чемпиъншип, даващи право на промоция за елита.

Фулъм поведе с гол на сръбския таран Александър Митрович в 9-ата минута, последва попадение на Фабио Карвальо, а до почивката Митрович вкара втория си гол в мача  за тима на мениджъра Марко Силва за крайното 3:0.

Фулъм е водач във второто равнище на британския футбол с 86 точки от 42 мача. Лондончани са осъществили 98 гола, като 40 от тях са дело на Митрович.

Отборът се завръща в елита след един сезон в Чемпиъншип, а промоцията се пресмята на над 200 милиона паунда съгласно миналогодишните финансови планове на Делойт.

Сега задачата на Фулъм до края на сезона е да завоюва първото място в Чемпиъншип, като на този стадий води с 9 точки пред втория Борнемут.
Източник: bnr.bg