Младите хандбалисти на Локомотив (Мездра) загубиха като домакини от Спартак

...

Локомотив загуби като домакин от Спартак

Младите хандбалисти на Локомотив (Мездра) изгубиха като домакини от Спартак (Варна) с 28:34 (на полувремето 10:19) в среща от четвъртия кръг на шампионата в „ А “ РХГ мъже. Двубоят се игра в спортна зала „ Арена Вършец “, като за пръв път през този сезон се организира пред аудитория. Мездренските „ железничари “ бяха подкрепяни от повече от 50 свои последователи.

Мачът стартира равностойно и до 10-ата минута вървеше гол за гол, като малко преди този момент домакините даже поведоха в резултата с 5:4. Постепенно гостите постановиха своя жанр на игра и на почивката се отдръпнаха с 9 гола задатък - 10:19.

През втората част момчетата на треньора Евгени Йоловски се пробваха да се върнат в мача, само че по този начин и не съумяха да стопят преднината на варненци, въпреки в последна сметка да сведоха разликата до 6 гола - 28:34.

Най-много попадения за гостите - 10, означи Йордан Попов, следван от капитана на тима Георги Стоянов - 7, Мартин Тодоров и Владимир Няголов - по 6.

Най-резултатни за домакините бяха лявото крило Йохан Марков с 8 гола, пивотът Божидар Симеонов - 7 и дясното крило Валентин Гачев - 5. Останалите попадения вкараха разпределителят Илиян Младенов - 3, левият гард Йордан Тонов - 2, Милен Валентинов, Никола Кръстев и Цветослав Михайлов - по 1.

В игра за Локомотив (Мездра) влязоха също Александър Буров, Георги Вълков, Габриел Георгиев, Денислав Маринов, Деян Василев и Теодор Ангелов, а в групата за мача бяха още Кристиян Георгиев и Петър Ганев.

„ Получи се бърз и динамичен мач, а за домакините единствено похвали, показа след срещата наставникът на Спартак (Варна) Веселин Станков. - За първа година са в елита, само че имат млад и перспективен отбор. Добре облечени, играят с хъс, имаха аудитория, залата им е прелестна. Пред тях е бъдещето!”

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Левски (Левски) - Локомотив (Горна Оряховица) 28:37, Шумен-61 (Шумен) - Добруджа (Добрич) 20:16 и Пирин-64 (Гоце Делчев) - Чардафон (Габрово) 34:22. АСТИ-91 (Хасково) и Осъм (Ловеч) по стратегия почиваха.

Начело в класирането излезе Локомотив (ГО) с цялостен актив от 6 точки. Със същия точков актив са още Шумен-61 и Осъм (Лч), които обаче са с по-лоши спомагателни индикатори.