Женският ни национален отбор по волейбол допусна седма поредна загуба

...

Седма загуба за лъвиците

Женският ни народен тим по волейбол позволи седма поредна загуба в Лигата на нациите. На старта от III кръг " лъвиците " бяха обърнати от домакина Тайланд с 1:3 гейма (25, -20, -22, -22). Пред 6000 души в зала " Хуамарк " срещата продължи 1,56 часа. Възпитаничките на Иван Петков играха равностойно през по-голямата част, само че като се изключи първия гейм, се пропукваха в решителните моменти. Над всички бяха Мирослава Паскова и Мира Тодорова, които забиха по 15 т., само че и допускаха обикновени неточности. Нася Димитрова добави 12, а резервата Симона Димитрова приключи с 11.

За азиатките топреализаторка стана Аджчарапорн Конгиот с 30 т. Тя е първият тайландски състезател с толкоз точки в шампионата. 23-годишната Конгиот направи 17 сполучливи офанзиви от 35 опита, заби 5 аса и 8 блокади. В мача Плеумджит Тинкаоу и Чатчу-Он Моксри вкараха по 11 т.

" Лъвиците " не успяяха да осъществят ръстовото си предимство, най-много поради едва посрещане. Те започнаха нападателно и измъкнаха първия гейм, откакто изоставаха с 13:16 и 15:19. Нашите изравниха до 21:21, а при 24:24 осъществиха едвам третия си геймбол посредством Гергана Димитрова, която пусна топката зад блокадата на домакините.

Във втората част азиатките дръпнаха небрежно с 11:7 и 16:9 и нашите се предадоха. В третия гейм играта беше равностойна до 20:20, само че след това българките още веднъж се пропукаха. В четвъртия гейм те водеха през по-голямата част, като преднината им на няколко пъти доближи 3 т., само че в заключителните минути отново демонстрираха слабостта от предните шест срещи.

Така " лъвиците " остават на последното 16-о място откакто единствени нямат победа до момента при дебютното си присъединяване в елита на шампионата. Те имат единствено 1 т., а през днешния ден от 11.00 часа играят с финалиста от предходната година Турция. Утре техен противник е Доминиканската република, против койято спечелихме финала във Втора лига преди година и правото на присъединяване в елита.
Източник: duma.bg