Женският национален отбор на България по футбол претърпя шеста загуба

...

Националките по футбол с шеста загуба в световните квалификации

Женският народен тим на България по футбол претърпя шеста загуба в Група Н на Световните квалификации, откакто отстъпи с 0:2 на Турция. Нашите девойки остават на последното 6-о място в групата без актив с голова разлика 1-22. Туркините към този момент имат 10 точки, само че са на 10-а позиция, на 2 след 3-ия Сърбия. Следващата среща на тима, воден от Силвия Радойска, е на 12-и април в Брага против Португалия.

Българският тим вложи оптимално сили, бори се съгласно опциите си и също сътвори няколко положителни обстановки. В състава се завърна най-хубавата българска футболистка Симона Петкова, която до неотдавна лекуваше контузия в глезена.

Преди началото на срещата номер 1 за 2021 година Петкова получи своята премия. Статуетката й беше връчена от капитана на Локомотив (Пловдив) и повторен победител при мъжете Димитър Илиев.

В първите 30 минути от мача двата тима сътвориха по едно състояние пред вратите, пристигнало за нашите девойки след осъществяване на фаул в профил. 5 минути преди този момент туркините направиха много добра контраофанзива, само че топката не откри останалата сама Биргюл Садъкоглу.

Срещата продължи равностойно, само че 4 минути преди края на полувремето Едже Тюркоглу откри резултата. Берна Йеничери изрита топката  от фаул от своето поле, Елиф Кескин продължи топката обратно, а Едже се възползва от недоразумение в нашата отбрана и прати топката в българската врата – 0:1. Минута преди края туркините стигнаха до друга опция за гол, най-много поради неразчетена изява на българската вратарка, само че този път отбраната почисти топката в корнер.

Началото на второто полувреме беше равностойно, само че след 55-ата минута туркините започнаха да държат повече топката и да нападат. Удар на Едже Тюркоглу в 66-ата минута профуча край българската врата, а 10-ина минути по-късно Ебру Топчу затрудни оптимално българската вратарка, само че Роксана Шахънска се намеси самоуверено.

В последните 10 минути двата тима си си размениха по едно състояние, като удар на българската запаса Юлиана Александрова профуча край гредата. Туркините разумно стигнаха до втори гол две минути преди края на постоянното време, откакто Ебру Топчу се възползва от неубедителна изява на българската вратарка и вкара топката във вратата.

Състав на България: Роксана Шахънска, Николета Бойчева, Яна Йорданова (78 – Юлиана Александрова), Яница Иванова, Нора Димитрова, Йоана Станкова (67 – Вероника Гоцева), Ева-Десислава Дюпюи (61 – Яна Динева), Ивана Найденова, Лора Петрова, Симона Петкова (61 – Полина Ръсина), Димитра Иванова (77 – Кристиана Караиванова)

Жълти картони: Николета Бойчева, Яна Динева (България), Елиф Кескин, Ипек Кая (Турция)