Италианският шампион Ювентус и Тотнъм направиха зрелищно равенство 2:2 в

...

Ювентус и Тотнъм не се победиха

Италианският първенец Ювентус и Тотнъм направиха зрелищно тъждество 2:2 в първия си мач от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Така „ шпорите” ще имат преимуществото на два гола на непознат терен преди реванша в Лондон.

Аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин (2) даде ранна преднина на „ бианконерите” след заучено осъществяване на директен свободен удар от Мирален Пянич. Босненският национал откри непокрития в наказателното поле Игуаин, който с воле опъна мрежата зад Лорис. Тотнъм отвърна минута по-късно с неакуратен удар на Кристиан Ериксен.

В 9-ата минута Бен Дейвис фаулира Федерико Бернардески в наказателното поле и немският арбитър Феликс Брих уточни бялата точка. Гонсало Игуаин (9-дузпа) осъществя невъзмутимо втория си гол в мача и усложни задачата на гостите, които в 17-ата минута също желаеха 11-метров углавен удар за рухване на Хари Кейн след прикосновение с Бенатия. Този път обаче реферът не даде дузпа, написа "Блиц ".

В 26-ата минута Буфон избави удар с глава на Хари Кейн от близка отдалеченост, а три минути по-късно след шут на Ериксен топката мина около вратата. Последва пропуск на Игуаин след композиция с Пянич. Буфон пък отрази нов удар на Кейн.

Усилията на гостите дадоха резултат и Хари Кейн (35) понижи резултата, откакто получи топката от Деле Али, а след това финтира Буфон и вкара на празна врата за 2:1. Пет минути по-късно Буфон още веднъж сподели класа и избави мощен шут на Ериксен.

В последната минута на първото полувреме домакините получиха нова дузпа, откакто бразилецът Дъглас Коста бе спънат от Серж Орие. Игуаин още веднъж застана зад топката, само че този път шутира мощно и я прати в напречната греда.

След почивката в 57-ата минута Лорис избави удар на Бернардески, а след корнера Марио Манджукич насочи удар с глава право в тялото на френския вратар.

В 70-ата минута Буфон не съумя да улови топката след шут на Кейн, само че не последва заплаха. Две минути по-късно "шпорите " получиха фаул пред наказателното поле, а след съвършеното осъществяване на Кристиан Ериксен (72) по земя топката влетя за изненада на Буфон във вратата за 2:2. До края на мача домакините не съумяха да стигнат до надвит гол, който да им даде по-големи шансове преди реванша на „ Уембли”, в който ще би трябвало да търсят позитивен резултат.
Източник: fakti.bg