Водачът в световната ранглиста на тенисистите Новак Джокович започна с

...

Джокович на четвъртфинал в Белград

Водачът в международната класация на тенисистите Новак Джокович стартира с победа присъединяване си на домашния АТР 250 шампионат в Белград.

Той победи " щастливия губещ " Матс Мораинг от Германия с 6:2, 7:6 (4) след тъкмо 100 минути игра.

След равностойно начало на срещата, представителят на домакините пое контрола върху събитията на корта и от 2:2 гейма завоюва четири безответни против 28-годишния левичар. В

тората част обаче се оказа надалеч по-трудна за Ноле, който на два пъти повеждаше с пробив, само че и в двата случая се пропука – вторият, когато сервираше за мача при 6:5.

В тайбрека въпреки всичко по-класният от двамата взе своето и се класира за четвъртфиналите, където ще играе с аржентинеца Федерико Кория, отстранил по-рано Пабло Куевас в напълно южноамерикански конфликт с 6:3, 6:2.

Джокович ще се опита да зарадва родните си почитатели с купа, откакто по-рано отстъпи в полуфиналите на различен шампионат в сръбската столица от Аслан Карацев след здрава трисетова борба.
Източник: bnr.bg