Барселона постигна наглед лесна домакинска победа с 3:0 над Райо

...

Барселона си подсигури второто място с класика над Райо Валекано

Барселона реализира привидно лесна домакинска победа с 3:0 над Райо Валекано в предпоследния 37-ми кръг на Ла Лига.

Роберт Левандовски (3) бе дал ранен задатък на каталунците, след който гостите изпуснаха няколко преференциални обстановки.
 Кварадона не желае да чуе за Барселона и ПСЖ

Ето детайлности

През втората част обаче в границите на три минути резервата Педри (72, 75) реши всичко в мача.

Така Барселона си обезпечи второто място в класирането с актив от 82 точки, на цели 12 от първенеца Реал Мадрид.

Другият каталунски отбор Жирона е трети със 78. Райо Валекано към този момент си бе обезпечил присъединяване в Ла Лига и през идващия сезон.

Столичани са на 16-та позиция с 38 точки. В последния кръг идната събота Барселона гостува на Севиля, а Райо Валекано е хазаин на Атлетик Билбао.