Тимовете на Леганес и Жирона направиха 0:0 в мач от

...

Положения и греди, но нули на Бутарке

Тимовете на Леганес и Жирона направиха 0:0 в мач от петия кръг на Ла Лига. Като цяло срещата беше динамично, само че и двата тима нямаха шанс пред гола.

Срещата в мадридското предградие стартира бясно - греда и още две прелестни положения до петата минута. Александър Шимановски нацели гредата в първата минута, а четири по-късно Кристиан Стуани пропусна с глава от дребното наказателно поле. При ответното нахлуване Хави Ерасо изпусна самичък против Горка Ираисос. Стуани направи нов пропуск в 31-ата минута, 10 минути по-късно Шимановски не беше прецизен.

Втората част на “Бутарке” не беше толкоз динамична. Тя ще се запомни най-много с удар в гредата на Хуанпе (73) след осъществяване на корнер. В 59-ата Иван Куеяр избави великолепно след нов опит на Хуанпе.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 5 кръг, сряда 20 септември  Леганес 0:0краен резулат  Жирона