Световният шампион Испания продължи доминацията си във футбола за дами,

...

Испания триумфира в първото издание на Лига на нациите по футбол за жени

Световният първенец Испания продължи превъзходството си във футбола за дами, откакто националният тим на страната завоюва първото издание на Лигата на нациите с победа с 2:0 против Франция.

Испанките преобладаваха дуела от началото до края, а французойките сътвориха единствено няколко положения през първото полувреме. Носителката на наградата за най-хубава футболистка за 2023 Айтана Бонмати даде преднина на международните шампионки в 32-та минута, а Мариона Калдентей оформи крайното 2:0 в 53-ата.

Германия пък приключи на третото място, откакто завоюва с 2:0 против Нидерландия с попадения на Клара Бюл и Леа Шулер. Така германките, испанките и домакините от Франция завоюваха европейските квоти за Олимпиадата в Париж.

Останалите тимове, които си осигуриха място на футболния шампионат, са Съединени американски щати, Бразилия, Колумбия, Канада, Нова Зеландия, Австралия и Япония. Последните два отбора, които ще съставляват Африка, ще бъдат излъчени на олимпийските квалификации при започване на април.